Depresyon ve Anksíyete Íçín Yardım

Hazal Selçuk klinik ve sanatsal perspektifleri birleştirerek, yaratıcı ve pratik uygulamaları bir arada sunuyor.

Depresyon ve kaygı sonu görünmeyen karanlık bir tünelde sıkışıp kalmak gibi algılanabilir. Hatta bazen tünelin ucunda bir ışık olmadığını düşünebiliriz.

Tüneldeki Işık — Depresyon ve Kaygıyı Aydınlatmak sizi ışığı tünelin içine getirmeye davet ediyor.

Bu kitapta, kendi kendinize yardım etmeye başlamanız için, mevcut psikoloji, farkındalık, sinir bilim temelli bilgi ve uygulamarı bulabilirsiniz. Bununla beraber yaratıcılığınızı çeşitli şekillerde deneyimleyebileceğiniz, özellikle sanattan faydalanarak geliştirilmiş anlatıları okuyabilir, yöntemleri deneyimlemeye başlayabilirsiniz.


Tüneldeki Işık

160 Sayfa eKitap (PDF)
15 Egzersiz içerir
Fiyat — $12.00 USDPayPal ile Şimdi Satın AlınDepresyon ve anksiyete ile çalışmak için standart metodolojilerin ötesinde, değişim ve dönüşüme bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşarak, sanat ve yaratıcılığın gücünü deneyimlemek mümkün.

Bu çalışmaları yapmak için sanatçı olmanıza gerek yok.

21-Günlük Depresyon ve Anksiyete ile Çalışma Programı her gün yeni bir egzersiz ekleyerek inşa edebileceğiniz içsel farkındalık, emniyet ve dayanıklılık geliştirmek niyetiyle size destek olmayı amaçlıyor. Sesli egzersizleri dinleyerek alıştırmaları uygulayabilirsiniz.

Bu program yirmi bir tane çevrim içi egzersizi içerir. Çalışmalar en fazla yirmi dakika sürecek şekilde hazılanmıştır. Alıştırmalar farkındalığınızı geliştirecek, içsel hallerinize ışık tutacak bedensel, duygusal, zihinsel durumunuzu iyileştirmeye yönelik öğeler içermektedir.


21-Günlük depresyon ve Anksiyete ile Çalışma Programı

Hazal Selçuk Rehberliğinde 21 Alıştırma
20 Dakika (ortalama)
Fiyat – $48.00 USDPayPal ile Şimdi Satın Alın“Tüneldeki Işık sanat ve psikolojinin birlikte ele alındığında nasıl güçlü bir şifa kaynağı olacağına dair etkili bir rehber. ‘Kendinize kulak vermeye hazırsanız’ size daha da yararlı olacak bir kılavuz.

“İnsanın öyle halleri olur… Ya kendinden kaçmak ister ya kendine kilitlenmek. İkisi de imkânsızdır oysa ve o imkânsızlık karanlık bir tünelde sıkışmışçasına bir çaresizlik hissi verir yaşayana. Bir imdat çığlığı atmak isterken, dehşetle sesinin çıkmadığını fark edebilir bazen de.

“Zamanımız insanının hiç de yabancısı olmadığı depresyon ve anksiyete halleri dünyayı saran covid19 pandemisinin de etkisiyle adeta ikinci bir pandemi gibi yaygınlaşıyor. Gelecek endişesi ve belirsizlik duygusu geçmişin travmalarını tetikliyor.

“Hazal Selçuk işte tam da böyle bir dönemde tünel metaforuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Tüneldeki Işık’la çaresizce tünelin ucunda bir ışık görmeyi beklemek yerine aydınlığa çıkmanın yollarını açıyor.

“Üç kuşaktan süzülmüş sanatçı ruhu ve birikimini psikoloji eğitimi ve psikoterapist deneyimiyle birleştiren Selçuk, okuyucusunu sanatla şifa bulmaya çağırıyor. Tarih boyunca örneklerine rastlandığı gibi sanatın şifa etkisi var ama şifanın da bir sanatı var.”

— Rengin Soysal
Gazeteci / Yazar

“Hareket ve yaratıcı sanatlar terapisti olarak Hazal Selçuk depresyon ve anksiyeteye yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Yarattığı teknikler gerçekten işe yarıyor.

“Bu tekniklerin başarısı Hazal’ın terapiye bir yaratıcı süreç olarak yaklaşması. Hazal’ın gayet net gösterdiği gibi bu yaklaşımı kendinizi iyileştirmek üzere kullanabilirsiniz.”

— Susan Campbell, Ph.D.
Author of Getting Real and From Triggered to Tranquil

“Modern psikoloji depresyon ve anksiyete belirtileriyle çalışacak donanımda. Ancak yüzyıllardır sanatçılar duygusal ıstırabı yaratıcılıkla hafifletmişler. Hazal Selçuk en yeni, kapsamlı klinik ve yaratıcı yaklaşımları bu programda ustalıkla birleştirmiş.

“Hazal mevcut somatik yaklaşımları, travma iyileşmesi ve sanatla birleştirerek güçlü bir program oluşturmuş. Taze bir anlayış ve yaratıcılıkla oluşturduğu programında düşüncenin ardındaki kaynağa temas edebilmemiz için bize ferah bir yol açıyor. Bu program sadece farklı düşünmek değil, yaratıcı bir şekilde duyguları ifade etmek, dönüştürmek ve iyileşmeye doğru çıkılabilecek güzel bir yolculuk.

“Bu programdan faydalanmak için sanatçı olmanıza da gerek yok sadece doğanızda zaten var olan yaratıcı güçle temas etmek istemeniz yeterli.”

— John Grey, Ph.D.
Author of Five-Minute Relationship Repair and Relationship Tools for Positive Change

Şartlar ve Koşullar